• Vianočný darček

• Našej šikovnej pani asistentke Radke sa podarilo v spolupráci s komunitnou organizáciou "Ďakujem, sused" vymeniť už dosluhujúce knižnice za nové. Spoločnými silami sme knižnice zmontovali, upevnili a vyplnili knihami. Veríme, že knižnice budú slúžiť minimálne tak dlho ako tie predošlé.

Ďakujem každému kto priložil ruku k dielu.

• Jesenný zber papiera

• Veľkú radosť z výhry neskrývala žiačka 1.triedy, Viki, ktorej sa podarilo vyhrať 1.miesto v Jesennom zbere papiera, ktorý vyhlásil Brantner Fatra s.r.o.

Škola za vyzbieraný papier získala financie, ktoré budú použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu.

Tešíme sa na Jarný zber papiera!

• Mini futbalová liga najmladších žiakov a žiačok

• Naši reprezentanti sa 20.12. poslednýkrát v roku 2023 postavili svojim futbalovým súperom a vybojovali si 3.miesto v skupine. Veľká vďaka patrí p.Oroszovi, ktorý absolvuje s našimi žiakmi každé stretnutie a žiakov nielen usmerňuje ale i burcuje k lepším výkonom. Športu zdar!

• Čítame pre radosť

• Naša škola sa stala úspešnou v rozvojom projekte MŠVVaŠ SR  "Čítame pre radosť". Podarilo sa nám získať financie na nákup detských kníh. Účelom výzvy je posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia  u detí a mladších žiakov, pričom hlavným cieľom je zriadiť alebo doplniť triedne knižnice.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo Základnej školy Turčianske Kľačany oznamuje žiakom a ich zákonným zástupcom, že v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §150 ods.5 školského zákona a po prerokovaní so zriaďovateľom školy,

udeľuje žiakom 1.- 4.ročníka

dňa 22.12. 2023 (piatok)

riaditeľské voľno

z organizačných dôvodov .

Riadne vyučovanie bude pokračovať po vianočných prázdninách 8.1.2024

• Mikuláš v našej obci

• Prijmite pozvanie na stretnutie s Mikulášom. Obecný úrad Turčianske Kľačany pozýva nielen deti ale i rodičov na Mikulášsky večer spojený s rozdávaním balíčkov pre dobré deti.