• Naša škola

• Základná škola v Turčianskych Kľačanoch je štátna , neplnoorganizovaná škola s vyučovacím jazykom slovenským. Vyučovanie prebieha v 4 kmeňových triedach ročníkov 1 – 4. Škola má jednu regionálnu miestnosť, počítačovú učebňu a cvičebňu. Počet detí v škole závisí od demografického vývinu v obci ako i v okolitých dedinách. Súčasťou školy je školský klub detí s 2 oddeleniami. Škola nemá právnu subjektivitu, má vydanú zriaďovaciu listinu. Budova sa nachádza v okrajovej časti obce v blízkosti hlavnej cesty, vo vzdialenosti 100 m od prívodného kanála vodného diela Sučany a v približnej rovnakej vzdialenosti od obecného úradu. Nachádza sa v peknom a príjemnom zdravom prostredí, čo pokladáme za významnú výhodu pri rozvoji školy. Na školskom dvore sa nachádza altánok, ktorý slúži v slnečných dňoch na výučbu. Za školou je nedokončená časť basketbalového, mini futbalového, hádzanárskeho a tenisového areálu. V areáli školy sa tiež  nachádza detská preliezačka určená pre deti do 10 rokov.