• Exkurzia SMOPAJ a ILÚZIA, 17. máj 2022

Exkurzia vláčikom za zážitkami do Liptovského Mikuláša. Návštívili sme Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva i Galériú Ilúzií. V múzeu sme preskúmali poschodie plné hornín, planét slnečnej sústavy, zvierat i rastlín. Nechýbali ani zvieratá a rastliny z dávnej minulosti, praveku. Druhou časťou programu v múzeu bol vzdelávací program o včelách s množstvom plnohodnotných zaujímavostí o tomto usilovnom hmyze. Galériá sa nám mimoriadne páčila, pretože obsahovala množstvo optických klamov. Ďakujeme za krásne strávený deň plný zážitkov.

• Deň Zeme, 22. apríl 2022

Deň aktivít, ktorými sme si pripomenuli dôležitosť ochrany životného prostredia. Vytvorili sme aj hmyzí hotel pre naše najmenšie živočíchy. Zem je jediná planéta, na ktorej je možný život, a preto myslite na to každý deň! Separujte a recyklujte odpad, vysádzajte stromy, nezabíjajte zvieratá, choďte radšej pešo!

• 2%

Milí rodičia, starí rodičia a priatelia školy,

opätovne máte možnosť pomôcť našej škole poukázaním 2% z Vašej zaplatenej dane.Získané peniaze budú tak ako vždy použité na zlepšenie a zatraktívnenie výchovno-vzdelávacieho procesu Vašich detí, vnúčat. Ako škola si veľmi vážime, keď nám takýmto spôsobom pomôžete.

• Plavecký výcvik, apríl 2022

Po troch rokoch prestávky tu máme Plavecký výcvik, ktorý práve absolvujeme v AQUARELAX Dolný Kubín. Inštruktori z plaveckej školy TULIPÁNIK majú k našim školským mravčekom vynikajúci individuálny prístup. Deti sa tešia na každý deň strávený vo vode. V týchto dňoch veľa trénujú, zdokonaľujú svoje plavecké schopnosti, učia sa splývať s vodou a po Veľkej noci ich čakajú súťaže vo vode. Každý deň čaká naše deti rozcvička na suchu, skok do veľkého bazéna a technika plávania v obrovskom bazéne. Aj tie deti, ktoré sa v prvý deň báli, dnes majú úsmev na tvári a plné nadšenia skúšajú vo vode techniku plávania. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu...

• MATEMATICKÝ KLOKAN 2022

Na začiatku apríla tu máme opäť súťaž. Tentokrát najväčšiu medzinárodnú matematickú súťaž na svete s názvom KLOKAN. Zapojilo sa 31 žiakov (12 z 1.A, 9 z 2.A, 5 z 3.A a 5 zo 4.A). Oceňujeme Vašu hojnú účasť. Na výsledky netrpezlivo čakáme.

• Inovovanie zariadenia na škole, 2022

V počítačovej učebni sme vymenili nové stoly a stoličky, ktoré boli zakúpené z dohodovacieho konania MŠVVaŠ SR v spolupráci so zriaďovateľom obce. Ďakujeme. Špeciálne poďakovanie za montáž a demontáž patrí p. M. Markovičovi, Lukášovi Markovičovi a našej pani školníčke a upratovačke Mirke Butkajovej. Ani naše školské mravčeky nezaháľali a pomáhali pri montáži. Veľmi sa tešíme z tejto inovácie učebne.

• PYTAGORIÁDA 2022

V marci prebehlo na našej škole školské kolo matematickej súťaže, Pytagoriády pre žiakov 3. a 4. ročníka. Cieľom tejto súťaže je podporiť a spopularizovať matematiku u žiakov. Celkovo postúpilo do okresného kola 5 žiakov. Z 3. ročníka postúpili do okresného kola žiačky Soňa Vakrčková a Ľubica Staňová. Zo 4. ročníka postúpili Adrián Karaffa, Silvia Krajčová a Zoja Kľuchová. Na okresnom kole, ktoré sa konalo 29.3.2022 sa stali úspešnými riešiteľmi Adrián Karaffa a Zoja Kľuchová. Gratulujeme a prajeme veľa chuti do ďalšej práce.

• Vynášanie MORENY, 30.3.2022

Kultúrny program Vítanie jari spojený s vynášaním Moreny pripravili pani učiteľky so žiakmi, aby už odohnali zimu a privítali jar. Kľačianskym chotárom sa ozývali pokriky: "Morena, Morena, kde si prebývala? ..." , vinše i piesne. Nechýbal ani ľudový tanec sprevádzaný pesničkou Heno hore, na záhumní ... Ďakujeme za hojnú účasť rodičov a priateľov školy, p. Ertlovi za asistenciu pri pálení Moreny, pani učiteľkám za nácvik a deťom za skvelé výkony hodné hercov. Pani učiteľke Grenovej ďakujeme za hudobný sprievod. Prajeme krásne sviatky jari.

• Oznam školskej jedálne

Vážení rodičia,

vedúca školskej jedálne Vás chce informovať o zmenách v platbe za stravu v školskej jedálni, v platnosti od mesiaca marec 2022.

Platby za stravu budete uhrádzať podľa platného VZN č.01.01.2022 podľa § 7, to znamená vopred za nasledujúci mesiac.

V aktuálnom mesiaci marec 2022 Vám ku koncu mesiaca príde výzva na platbu stravy za mesiac apríl 2022.

• Recitačná súťaž Vajanského Martin, 4. marec 2022

Slnečný marcový deň patril prednesu poézie a prózy na školskom kole recitačnej súťaže Vajanského Martin. Recitovalo spolu 11 žiakov, dvaja z nich recitovali príbeh, čiže prózu a 9 žiakov básne. Porota (v zložení pani učiteľky Grenovej, Lepetovej a Šimkovej) vybrala tých najlepších recitátorov, ktorí prednášali so správnou intenzitou hlasu, s dávkou dramatizácie a primeraným tempom. V kategórií PRÓZA, sa na 1. mieste umiestnila žiačka 4. A, Zoja Kľuchová s ukážkou U prababičky Eleonóry, z knihy Býť dráčikom je úžasné. V kategórií POÉZIA, sa na 1. mieste umiestnila žiačka 2.A, Júlia Maršalová s ukážkou Múdry vodník, z knihy Básničky do detskej izbičky. Tieto žiačky postupujú na regionálne kolo pre okresy Martin a Turčianske Teplice, kde budú reprezentovať našu školu. Na 2. mieste sa v kategórií PRÓZA sa umiestnila žiačka 3.A, Liliana Lepetová. Na 2. mieste v kategórií POÉZIA skončila žiačk

• Zvonenia

Utorok 7. 2. 2023